2017 Könyvekben

Ismét elmúlt egy év, ami a már megszokott évértékelős bejegyzéseket jelenti. Ebben a posztban visszatekintünk a legemlékezetesebb -jó és rossz- könyvekre, melyeket idén olvastam.


A Goodreads idén is segített összeállítani egy kis statisztikát, amiből látható, hogy idén megint nem sikerült teljesítenem a magamnak felállított kihívást (epic fail), illetve megint kevesebb könyvet olvastam 2017-ban, mint az előző évben. Értékelések terén idén IS kicsit lustálkodtam…

Mindegy is, a lényeg, hogy a következő évre újrahasznosíthatom az idei újévi fogadalmam, hogy minden olvasás után írok egy emberes értékelést…

 

LEGJOBB IDEI KÖNYV [Külföldi megjelenés]

Elég kevés új megjelenés tolvastam idén, tényleg kb. csak azokat, amikért elve ölni tudtam volna. Ezek közül kimagaslóan jó volt:

Ne tévesszen meg senkit a szörnyű borító, csakúgy, mint a Kate Daniels, ez is egy zseniális UF sorozat, és bőven megérte 3 évet várni a folytatásra, még ha kínzás is volt. Nem tudtam, hogy überelhetik az első részt, de az írópáros ismét megcsinálta a lehetetlent. Minden UF kedvelőnek teljes mellbedobással ajánlom!


LEGJOBB IDEI KÖNYV [Hazai megjelenés]

2017-ben is azért olvastam jócskán magyarul, és volt olyan is, amit azelőtt még nem olvastam egyszer sem angolul. Most mégis egy olyan könyvre esett a választásom, amit a magyar megjelenés előtt már olvastam, ráadásul pont idén, és az egyetlen esélyes riválisa az A Court of Mist and Fury lett volna, de azt kizártam, mert az a tavalyi összefoglaló posztom főszereplője volt.

Totálisan tönkretett ez a könyv. Még hónapokkal később is agyalok rajta. Hihetetlen látni mennyit fejlődött ez a sorozat az első rész óta. Kétségkívül ez a legjobb rész, és csak remélni tudom, hogy a befejező kötet méltó folytatása és lezárása lesz Aelin történetének, az tuti, hogy ezt nehéz lesz überelni. Mindent, amit az előző résznél hiányoltam, itt megkaptam. Az azt a közel 700 oldalt Sarah ki is használta és nagyot alkotott…


LEGNAGYOBB POZITÍV MEGLEPETÉS

Volt egy pár könyv, aminek sikerült meglepnie, amitől nem vártam, hogy kedvenc lesz, de talán a legjobban ez. Teljesen mást kaptam, mint amire számítottam, és még így is sikerült megvennie kilóra. Végre a könyv tartalma is olyan epic, mint a csomagolása.

„Sabaa telibe talált a témaválasztással, és mindezt ráadásul úgy tudta bemutatni, hogy egy fantasztikus, kreatív, magával ragadó történetet írt, ahol a szereplőkben mi is meglelhetjük önmagunkat, és olvasás közben mi is elgondolkozunk azon, hogy mit tennénk meg a szabadságunkért, a szeretteinkért és a hatalomért. Ráadásul, ahogy egy barátom mondta, akinek meséltem olvasás közben: “Ebben több a fordulat, mint a Forma 1-ben, backi!”” >>Értékelésem a könyvről<<


LEGNAGYOBB CSALÓDÁS

Sajnos idén is bővelkedtem csalódásokban olyan íróktól, akiktől más szoktam meg, vagy éppen reméltem, hogy végre visszatalálnak régi énjükhöz. Azonban mind közül a legfájdalmasabb ez volt…

Annyira meglepett a dolog, hogy még mai napig sem tudtam semmi épkézláb értékelést írni róla, de az tuti, hogy én bizony ezt nem olvasom újra, sőt petíciót indítok azért, hogy ne legyen canon (igen, ennyire….)!! Mi a rosseb csúszott itt félre azt nem tudom, de ez az EoS totál ellentéte, 700 oldal, abból 600 unalom és szenvedés, a sztori lezárása pedig meh. Az ACOMAF után hatalmas csapás, ami megérdemel egy 1 perces néma csendet…


LEGJOBB VILÁG

A legjobb világ kategóriánál általában mindig azt nézem, hogy mennyire vannak hatással az egész világra azok a bizonyos elemek, amelyek tetszenek. Imádom az Arkánum krónikák és az Immortal Vegas élő Tarot karaktereit, de leszámítva pár szereplőt, nem túl érdekes maga a világ. Tavaly azt mondtam, hogy a Kate Daniels sorozat világát egy darabig semmi nem fogja überelni… Nos, talán a Kingmaker Chronicles nem is körözi le, de simán megugorja azt a mércét, amit Ilonáék állítottak fel.

A világ erősen a görög mitológián alapul, még az istenek is jelen vannak és eléggé aktívak. Mágia ezerrel, mindez egy epic fantasy világban, amit az írónő olyan kreatívan fel is használ, mint Luc Besson a sci-fi elemeket. Gazdag, változatos, lenyűgöző, rémisztő és egy pillanatig sem ereszt. És ez csak a világ…


LEGJOBB FŐSZEREPLŐ: JADA

Tavaly is ő nyert ebben a kategóriában, tavaly előtt a legjobb antihős díját nyerte el nálam, és idén is tarolt.

Ebben a részben már nem az a rideg, kalkulált csaj, aki a Feverbornban volt, és bármennyire és szerettem a bunkó Jada-t, itt  teljesen eltalálta a Jada/Dani egyensúlyt Moning. Még mindig badass, de közben láthatjuk a gyengédebb énjét is is. Szerencsére jövőre most már elvileg egyedüli főszereplőként hasít majd Dublin utcáin.


LEGROSSZABB FŐSZEREPLŐ: VLAD

Minden évben gondolkozom, hogy Charley Davidsonnak kellene adnom, de minden évben jön valaki, aki még nála is jobban idegesít. Idén egy olyan karakter, akit imádtam, amikor megismertük, tűkön ülve vártam a saját sorozatát, még akkor is reméltem, hogy a végére viszont látjuk azt, akit megszerettünk, de az írónőnek sikerült a lehetetlen küldetés: még rosszabb lett…

Vlad már az első rész óta zuhanórepülés, de itt jött el az a pont, hogy nem bírom már. Szerencse, hogy nincs több rész, mert ez a nyáladzás még nekem is sok. Kérem vissza azt a Vladot, akit Cattel ismertünk meg!!

” >>Értékelésem a könyvről<<


LEGJOBB MELLÉKSZEREPLŐ: RYODAN

Jaaaj, de sokat tudnék ide is, de amíg Ryodan a képben van, senki nem rúghat labdába… Bocsánat, de a világ legzseniálisabb, legösszetettebb karaktere…


LEGJOBB BORÍTÓ

Epic borítók minden évben vannak, voltak és lesznek is. Sokféle stílussal jönnek ki minden évben olyan borítók, amiktől tátva marad a szánk. Idén próbáltam egy olyat keresni, ami nem csak rohadt jól néz ki, de valami extrát is nyújt. Azért esett erre a választásom, mert kreatív, nehéz a kivitelezése, passzol a címhez, és mégis minimalista hangulatot ad.


LEGROSSZABB BORÍTÓ

Létezhetnek ennél rosszabb borítók az idei kínálatban, de az tuti, hogy nincs még egy olyan, ahol a tartalom és a csomagolás minősége ennyire köszönő viszonyban sincs egymással. Nagyon sajnálom Ilonáékat, hogy ezt a szörnyűséget kapták egy ilyan fergeteges sztorihoz…


2018 LEGJOBBAN VÁRT KÖNYVEI

  • Sarah J. Maas: Throne of Glass #7
  • Jus Accardo: Transcendent (Denazen #4)
  • Sherrilyn Kenyon: Heart of Venom (Shadows of Fire #1)

Köszönjük minden drága, kedves olvasónknak, hogy néha-néha olvassátok agymenéseinket és sikerekben, könyvekben gazdag, boldog új évet kíván a Függővég csapata, kiegészülve a Winchester tesókkal!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük