Újabb év végéhez érkeztünk, és ahogy az lenni szokott kicsit hátradőlünk és visszatekintünk a legemlékezetesebb videojátékokra, melyeket idén volt szerencsénk kipróbálni.
Az alábbi darabok tették rám a legnagyobb benyomást, és teljes vállszélességgel ajánlom mindenkinek.
Metal Gear Rising: Revengeance
Middle-earth: Shadow of Mordor
Hamár az Assassin’s Creed Unity csalódást okozott, ez remek kárpótlás érte, még ha más fejlesztőktől is érkezett. Bővebben itt írtunk róla.
Dragon Age Inquisition
Azért, mert Bioware és a ők sosem csinálnak rossz játékot. Ha másért nem is, hát a történet mesélésért bizony érdemes végigjátszani.
Destiny
Nem tökéletes játék, de aki szereti az ilyet és a Diablo kezd unalmassá válni, mindenképpen tegyen egy próbát. Bővebben itt írtunk róla.
Dark Souls II
Mert visszahozta azt az időt, mikor a játékok még nehezek voltak és tele voltak kihívásokkal.
Diablo III: Reaper of Souls
Végre arra törekedtek a Blizzárdnál, amire a Diablo III rajongók mindig is vártak.
Divinity: Original Sin
Azért szeretjük, mert kihaló félben vannak a jó taktikai RPG-k, de szerencsére vannak még, akik megmutatják, hogy igenis lehet jó játékot csinálni még ebben a műfajban.
South Park: The Stick of Truth
Nincs is mit mondani; South Park grafika, eredeti szinkronhangok és abszolút beteg humor.
Bónusz kör (DhesiX kedvencei)
SpeedRunners
Fejlesztő: DoubleDutch Games
A SpeedRunners közel sem új játék, maximum nekünk. Első verziója, a Speedrunner HD néven futott még 2011-ben, aztán a DDG és a tB összeállt és 2013-ban kiadták Steamen a SpeedRunners-t. Aztán jött PewDiePie és az eladások rakétaszerűen emelkedtek meg, hála Pewdsnak és a Humble Bundle Weekly Sales-nek. A kiadó is besegített, amikor kivitték a PAX East-re a játékot.
Hogy miért került fel erre a listára? Mert súlyos függőséget okoz, pörgős, átkozottul szórakoztató és iszonyatosan frusztráló. Ideális unaloműzésre. Gyakorolhatunk egyjátékos sztorimódban is, aztán ha már úg érezzük készen állunk, hogy megmérettessünk jöhet a multiplayer idegenek ellen vagy a co-op módjának hála barátainkkal is játszhatunk, az elavult twister helyett például tökéletes, bár kevésbé fizikai, egy baráti összeruccanás megkoronázására, miután mindenki jól leitta magát, és azt sem tudja merre van balra.
Dota 2
Engine: Source
A Dota 2 sem új játék, hiszen 2013-ban került fel a Steam-re, szintén korai hozzáféréssel. Valószínűleg legtöbben ismerik már, illetve játszottak a DotA-val is. Aki még nem hallott róla, az biztos hallott már valamelyik hasonló játékról, mint a LoL (League of Legends), Smite, Heroes of the Storm, stb.
Azért került fel, mert annak ellenére, hogy napokig győzködtek mire rávettem magam, a legnagyobb kedvencemmé vált. Szuper szórakoztató játék, leginkább akkor, ha van 2-4 haver, akikkel lehet csapatni (sajnos a MOBÁK közössége nem éppen a legjobb, ezért jobb, ha ismerősökkel játszunk, lehetőleg valami hangszerveren tartsuk közben a kapcsolatot). PVP szerelmesei fogják igazán élvezni ezt a fajta játékot.